Twoje CV w języku angielskim tylko za 99,00 zł!


!!! TRWA PROMOCJA!!!


 

Jak napisać list motywacyjny?

Napisanie dobrego listu motywacyjnego to połowa sukcesu w przypadku każdej praktycznie rekrutacji. Warto wziąć sobie do serca uwagi związane z prawidłowym sporządzeniem tego elementu aplikacji na stanowisko pracy. Dobrze przygotowany list motywacyjny to pierwszy plus w oczach potencjalnego pracodawcy.

Na początku powinniśmy zacząć od napisania swoich danych osobowych w prawym górnym roku. Na środku, dużymi literami, powinniśmy zwrócić się bezosobowo do przyszłego pracodawcy. Możemy zwrócić się na przykład bezpośrednio do działu rekrutacji. Pamiętajmy jednak o podstawowej zasadzie. Każdy list motywacyjny powinien być napisany pod konkretnego pracodawcę z uwzględnieniem konkretnego stanowiska na które aplikujemy.

W tekście powinniśmy wyjaśnić dlaczego aplikujemy na dane stanowisko pracy i do danego pracodawcy. Powinniśmy również dokładnie opisać nasze zalety oraz przedstawić argumenty, które przeważają na naszą korzyść wobec potencjalnej konkurencji. Ważne jest to, żeby nasze mocne strony pasowały do tego, czego pracodawca wymaga w ogłoszeniu o pracę. Każde ogłoszenie zawsze ma wytyczone wymagania wobec potencjalnych kandydatów na oferowane stanowisko. Jeśli nie do końca pasujemy do poszukiwanego profilu pracownika postarajmy się przedstawić nasze zalety, które mogą być substytutem dla tych, które wymaga pracodawca.

List motywacyjny powinien być napisany również ciekawie, językiem przyjaznym dla osoby czytającej. Dzięki niemu możemy zdobyć przychylność osoby rekrutującej, zwłaszcza, kiedy w kilkunastu zdaniach uda nam się go swoją osobą zainteresować. Nie jest to jednak proste. Ważne, aby rekruter miał świadomość, że list, który czyta napisany jest specjalnie dla niego. Standardowo uzupełnione szablony odpadają w przedbiegach.

Generator CV